Главная » Новости »

Скандал навколо бізнес-партнера президента та корупції в «Укроборонпромі» спровокував ще один. З телеканалу ZIK, який запросив тепер уже екс-першого заступника РНБО Олега Гладковського на інтерв’ю, звільнився відомий журналіст.

ZIK та Гладковський

Після гучних звинувачень у розкраданні арміїї під час війни перший заступник голови РНБО і друг президента Олег Гладковський приходить виправдовуватись на телебачення. В прямому ефірі телеканалу ZIK йому ставлять зручні запитання нібито випадкові глядачі. 

Читайте також: Розслідування про корупцію в «Укроборонпромі»: Гладковський-молодший відповів журналістам

Справжнім журналістам обривають телефонні лінії, додзвонитись ті не можуть. Тож цілу годину Гладковський-старший розповідає про те, що розслідування про нього і його сина – замовне. Все відбувається за тим самим сценарієм, що і кілька місяців тому. На цьому ж каналі виправдовувався за російський паспорт, маєтки й мільйони дружини головний контррозвідник Семочко.

корупційні схеми укроборонпром гладковський зік
Гладковський в ефірі телеканалу ZIK

Як люди з оточення Порошенка попадають на телеканал, який на Банковій ще недавно називали сепаратистським – розповідає журналіст Олексій Братущак. Він звільнився з ZIKу після скандального інтерв’ю Гладковського. Каже: канал домовився з Банковою і став лояльним до президента.

Коли почали різати теми, я вважаю, що це вже жорстка така інформаційна співпраця, яку ще називають цензурою,
– зазначив журналіст Олексій Братущак.

Журналіст стверджує: в той вечір в студії мав бути взагалі інший герой: Юлія Тимошенко, Павло Розенко, але в останній момент замість обох в ефірі з’явився Гладковський. І посипалися питання.

Є у нас інформація, що одна дівчина видала себе за три різні людини і поставила три різні запитання. Взагалі всі питання виглядають так, наче вони підготовлені і комплементарні,
– підкреслив Братущак.

братущак журналіст
Олексій Братущак

Інформаційна співпраця між власником ZIKу Петром Димінським та оточенням Порошенка триває приблизно рік – стверджує Братущак. Бізнесмен переховується за кородном після ДТП, в якій загинула жінка – і його не знаходять. А його канал активно висвітлює передвиборчі виступи і візити президента. Експерти кажуть: вибори зробили більшість каналів лояльними або нейтральними до гаранта. Гучні скандали навколо нього – зустрічі з Медведчуком, Мальдівський відпочинок, викривальні плівки Онищенка або паспорти Семочка – вони просто не помічають.

Як канали подають інформацію про чинного президента

Були 10 чітких зрад, 10 негативних кейсів для президента. І є канали, які показали лише один з них,
– наголосив директор «Центру контент-аналізу» Олександр Маріковський.

Аналіз лояльності телеканалів за останній рік показав:

  1. Відверто симпатизують Петру Порошенку його «5 канал» і «Прямий».
  2. Не хочуть сваритися з президентом жоден з українських олігархів – телеканали Ахмєтова, Фірташа і Пінчука проігнорували майже всі скандали, які стосувались гаранта.
  3. Мовчать про них і телеканал «112 Україна» і NewsOne з того часу, як контроль над ними перейшов до Медведчука.
  4. Помірно критикує президента лише підконтрольний Коломойському «1+1».
  5. Критично діяльність Петра Порошенка висвітлює 24 канал.

Що розслідували журналісти про корупційні схеми в «Укроборонпромі»?На початку війни група молодиків вступає у змову з оборонними чиновниками. Вони скуповують військові запчастини у російських контрабандистів, а також по складах української армії. Накручують ціну у рази і за змовою з державним концерном «Укроборонпром» продають на його заводи.

До групи входять: замсекретаря Ради нацбезпеки і оборони Олег Гладковський, його син Ігор, колишній працівник концерну Віталій Жуков, Андрій Рогоза – дрібний жулік, спеціаліст із контрабанди.

Центром оборудок стає підставна компанія «Оптимумспецдеталь», скорочено Оптима. Група заробляє понад чверть мільярда гривень. Значну частину роздає на хабарі і відкати. Молодший Гладковський відповідає за тиск на оборонних чиновників, а старший переконує, що нічого про це не знав.

Це розслідування викликало неабиякий резонанс у суспільстві. Однак поки відсторонено з посад лише двох керівників дочірних підприємств «Укроборонпрому» та власне самого Олега Гладковського, рішення щодо якого ухвалив президент.

Розслідування Bihus.info про корупцію в «Укроборонпромі»:
Перша частина: Відмивали шалені суми за «металобрухт» з РФ: шокуючі деталі корупційних схем в «Укроборонпромі»
Друга частина: Космічні суми і головні фігуранти: друга частина резонансного розслідування про «Укроборонпром»

comment closed