Главная » Новости » Більше третини українців майже нічого не знають про судову реформу

Більше третини українців майже нічого не знають про судову реформу

Більше третини опитаних (41%) заявили, що майже нічого не знають про судову реформу; 16% – узагалі не обізнані з нею.

Про це свідчать результати дослідження фонду «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Опитування проведено на замовлення Центру політико-правових реформ (ЦППР) за фінансової підтримки ЄС.

Водночас 38% респондентів зазначили, що дещо знають про судову реформу, лише 3% опитаних українців відповіли, що дуже обізнані нею.

При цьому 60% українців не задоволені досягненнями судової реформи. 26% уточнили, що оцінюють її повністю негативно, 34% – більш негативно, ніж позитивно, 11% – більш позитивно, ніж негативно, 2% – повністю позитивно, 28% – не змогли визначитися.

Більше половини опитаних (52%) вважають, що судова реформа забезпечила реалізацію інтересів політичних еліт та олігархів, 17% – інтересів суддів, 7% – народу і 24% не змогли відповісти.

За словами соціологині Ірини Бекешкіної, довіра до суддів у громадян досі на дуже низькому рівні. Населення негативно оцінюють судову реформу, вважаючи, що ситуація практично не змінилася, а судді залишилися корумпованими.

Опитування проводилося з 13 червня по 20 червня серед 2 017 повнолітніх респондентів у всіх областях на підконтрольній території.

Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський заявив, що найближчим часом буде представлено план щодо подолання корупції в судовій системі.

comment closed