18.02.2019

Ляшко вимагає прирівняти людей, які доглядають за родичами з інвалідністю, до соцпрацівників

Автор: Бизнес-новости

224 гривні 55 копійок – саме стільки допомоги по догляду за дідусем з інвалідністю отримує його онук із Коростишева на Житомирщині. Літній чоловік має І групу інвалідності і не може сам себе обслуговувати.

На зустрічі дідусь підійшов до кандидата у президенти Олега Ляшка, бо не знає, як жити далі. Жалівся, що його опікун із такою копійчаною допомогою навіть на роботу не має права офіційно влаштовуватись.

«Онук пана Анатолія все життя несе на собі цей хрест – доглядає за людиною з інвалідністю. І отримує 200 гривень у місяць допомоги. Не має ні трудового стажу, ні можливості працювати. Коли соціальний працівник доглядає за людиною з інвалідністю, він же отримує і зарплату, і пенсію. А чому тоді цього не має рідний чи близький, який робить ту саму роботу?», – обурився Ляшко, як передає прес-служба РПЛ. 

Лідер РПЛ обіцяє значно підвищити розмір державної допомоги людям, які доглядають за родичами з інвалідністю, та прирівняти їх до соціальних працівників.

«Я вимагаю переглянути бюджет, щоб допомога по догляду за людиною з інвалідністю була не менше мінімальної зарплати – 4200 гривень, а також, щоб цей догляд йшов у трудовий стаж і людина, яка все життя опікується людиною з інвалідністю, потім отримувала пенсію. Так буде справедливо», – наголосив Ляшко.

Раніше повідомлялося, що Ляшко пропонує передавати землю у спадок, щоб ніхто на неї не зазіхав.