27.05.2019

Над Землею вибухнули два великих метеорити: зловісне явище потрапило на відео

Автор: Бизнес-новости

За останні кілька днів в небі над Австралією згоріли два великих метеорита.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Naked science.

Перший метеорит зафіксували відеореєстратори, розміщені на ліхтарних стовпах, 20 травня. Раптово небо осяяв яскравий спалах синього кольору. Він був настільки сильним, що світло могли спостерігати жителі різних міст, розташованих на відстані 500 кілометрів один від одного.

22 травня історія повторилася. Небесне тіло впало всього в 400 кілометрах від великого населеного пункту — Аделаїди. Австралійський астроном Девід Фінлі каже, що цей об’єкт був у діаметрі приблизно як великий позашляховик вагою 20-40 тонн. Летів він зі швидкістю 40 тисяч кілометрів на годину. Потужність вибуху при зіткненні з Землею становила 1,6 кілотонни в тротиловому еквіваленті.

На щастя, обидва метеорита розірвалися ще в повітрі, їх уламки впали у води океану.

Нагадаємо, в Антарктиді знайшли метеорит старше Сонячної системи. Дослідники кажуть, що метеорит складається переважно з графіту і відрізняється надзвичайно високим вмістом ізотопу вуглецю (вуглець-13). Це дало вченим можливість припустити, що метеорит з’явився в результаті вибуху нової.

На початку року в Красноярському краї недалеко від селища Тура впав метеорит — падіння палаючого небесного тіла зафіксувала камера відеореєстратора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.