24.07.2019

НАЗК пояснило новим депутатам, коли заповнювати перші декларації

Автор: Бизнес-новости

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що депутатам VIII скликання доведеться заповнити ще дві декларації, а новообрані нардепи заповнюватимуть декларації вже з наступного року.

Відповідна інформація розміщена на сайті НАЗК.

Згідно з нею, народні депутати, які припиняють свою діяльність,  мають подати декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (декларація перед звільненням). 

Це необхідно зробити в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання. 

«Відповідно, народні депутати, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання», — повідомили у відомстві. 

Також депутатам VIII скликання потрібно подати до 1 квітня 2012 року так звану декларацію після звільнення, яка міститиме інформацію за весь 2019 рік.

Новообрані на позачергових виборах 2019 року депутати подають щорічну декларацію за 2019 рік до 1 квітня 2020 року.

Нагадаємо, раніше стало відомо, хто відкриє засідання нової Верховної Ради. Ним буде кандидат у народні депутати від партії «Опозиційна платформа – за життя» Юлій Іоффе. Згідно з Конституцією,  перше засідання новообраного парламенту відкриває найстарший за віком депутат.