04.06.2019

Новы сутички в Одесі: десятки постраждалих та затриманих

Автор: Бизнес-новости

 В Одесі вчора сталися сутички у будівлі ректорату Одеського національного медичного університету. Про це повідомляють прес-служби поліції та Міністерства охорони здоров’я.

Під час сутичок постраждали 28 людей, двоє з них — доросла і дитина госпіталізовані в стані середньої тяжкості, повідомляє Міністерство охорони здоров’я з посиланням на Одеський центр екстреної медицини і медицини катастроф.

"Невідомі особи увірвались до будівлі ректорату Одеського національного медичного університету та силовими методами перешкоджали проведенню позачергового засідання Наглядової ради ОНМедУ", — пояснюють у міністерстві охорони здоров’я.

Як повідомляє прес-служба Головного управління Національної поліції в Одеській області, "для з’ясування обставин" у відділок поліції доставлено 51 людину. Під час конфлікту один поліцейський отримав тілесні ушкодження, зазначає BBC.

"Попередньо дії учасників конфлікту кваліфікуються за ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу", — зазначають у поліції.

Зранку також поліцію повідомили про замінування трьох корпусів медичного університету. Інформація не підтвердилася.

Що сталося?

За версією МОЗ, наглядова рада медичного університету в будівлі ректорату сьогодні проводила позачергове засідання щодо розгляду численних скарг від співробітників про вчинення тиску та незаконні звільнення, що відбуваються в університеті. 

"За декілька годин після початку засідання до будівлі увірвались невідомі особи, які використовували сльозогінний газ і силовими методами зірвали засідання", — повідомили в МОЗ.

У відомстві Уляни Супрун зазначають, що університет досі захоплений прихильниками екс-ректора Валерія Запорожана, які "перешкоджають уповноваженим особам здійснювати управління закладом", що призвело до затримки виплат стипендій та зарплат протягом п’ятьох місяців.

Одеське видання Думская повідомляє, що в будівлі ректорату відбулися сутички між прихильниками призначеної МОЗ в.о. ректора Владлени Дубініної та колишнього ректора Запорожана.

За інформацією журналістів, пані Дубініній з групою прихильників вдалося потрапити в ректорат вузу. Вони намагалися провести там позачергове засідання, але не змогли. У приміщення увірвалася група молодих людей в масках, які розпилили газ, а їм відповіли з вогнегасників. Поліція затримала більшість учасників сутичок.

Речниця адміністрації вишу Ярослава Вітко опублікувала у Facebook фотографії барикад в університеті. За її словами, їх зробили прихильники Юрія Сухіна, якого у 2018 році обрали в.о. ректора викладачі, незгодні зі звільненням пана Запорожана.

«Аргумент»