16.10.2018

У Франції затримали українського чиновника-корупціонера, який сфальсифікував свою смерть

Автор: Бизнес-новости

Поліція Франції затримала українця, який був в Україні високопоставленою особою і підозрювався в корупції, але уникнув покарання, сфальсифікувавши свідчення про власну смерть. 

5 жовтня під Франції жандармерія при активній підтримці Європолу заарештувала в Бургундії високопоставленого втікача з України, йдеться в повідомленні Європейського поліцейського офісу.

Зокрема, жандармерія почала розслідування підозрілих операцій з придбання люксембурзькою компанією, кінцевим бенефіціаром якої є українець, замку за 3 млн євро.

В Європейському поліцейському офісі відзначили, що високопоставлений втікач з України підозрюється в корупції в великому розмірі в своїй країні. Крім того, в Європолі відзначили, що йому вдалося уникнути правосуддя, сфабрикувавши підроблене свідоцтво про смерть

«Було встановлено, що підозрюваний був не тільки живий, але і вів розкішний спосіб життя у Франції. Згодом масштаб французького розслідування змінився: справа перейшла від внутрішнього шахрайства до міжнародного відмивання грошей з корупції», — йдеться в повідомленні.

Як повідомив Українським Новинам начальник укрбюро Інтерполу Василь Неволя, Інтерпол не має наміру розкривати прізвище чиновника. Однак начальник укрбюро Інтерполу зазначив, що рівень затриманого набагато нижче, ніж міністра.

Неволя також повідомив, що найближчим часом правоохоронні органи проінформують про його злочини в Україні. Він сподівається, що ГПУ направить запит до Франції для його екстрадиції в Україну.

Разом з українцем затримано трьох його спільників, вони підозрюються в міжнародному шахрайстві і відмиванні грошей. Майно затриманого оцінили в понад 4,6 млн євро, включаючи замок, вінтажний Rolls Royce Phantom і 3 картини Сальвадора Далі.

Нагадаємо, міжнародна асоціація «Інститут національної політики» називає Інтерпол «корумпованою організацією» і вимагає виключення представників Російської Федерації із організації.