24.10.2017

У Гройсмана хочуть засекретити закупівлі для армії

Автор: Бизнес-новости

Міністерство економрозвитку запропонувало вивести оборонну сферу з-під дії закону «Про публічні закупівлі».

Це передбачає законопроект, який 24 жовтня буде винесено на розгляд комітету уряду під головуванням першого віце-прем’єра – глави Мінекономіки Степана Кубіва, пишуть «Наші гроші«.

Загалом проект закону передбачає низку поправок, що регулюють державні закупівлі. Зокрема, пропонується виключити абзац 12 пункту 4 частини першої закону, який стосується оборонних закупівель.

У разі ухвалення законопроекту, в системі електронних закупівель «Prozorro» більше не публікуватимуться дані угод про розробку, виготовлення, реалізацію, ремонт, модернізацію та утилізацію озброєння, військової техніки, боєприпасів, поставку товарів, надання послуг і виконання робіт для державного оборонного замовлення.

Водночас, у пояснювальній записці, під якою підписався зам Кубіва Максим Нефьодов, немає обґрунтування виключення підприємств Міноборони.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів увів в оборонну програму державну службу-посередника, яка зароблятиме мільйони на контрактах.

Посередник буде підконтрольний Мінекономіки Кубіва, грошові потоки залежатимуть від очільника уряду Гройсмана, які з прийняттям законопроекту будуть засекречені.