25.10.2018

Україна має можливості повністю відмовитись від імпорту газу – експерт

Автор: Бизнес-новости

Україна сьогодні має можливості повністю відмовитися від імпорту газу і перейти на блакитне паливо власного видобутку. Однак зробити це до раніше заявленої дати – 2020 року – навряд чи вдасться.

Таку думку висловив глава біржового комітету Української енергетичної біржі Олексій Дубовський, передає Обозреватель.

«У 2020 році Україна повинна була вийти на енергонезалежність. НАК «Нафтогаз» презентував програму, що буде зростати видобуток до 2020 року, будемо самі себе забезпечувати. На сьогоднішній момент Україна споживає близько 32 млрд кубів газу на рік, з них ми 16 млрд самі видобуваємо, а решту імпортуємо», – зазначив експерт.

За його словами, якщо подивитися на програму-2020, вона передбачала, що буде зростання видобутку. Але за підсумками 2017-18 року ці плани залишилися тільки планами.

«Якийсь певний приріст є. Але сам видобуток – досить тривалий процес. Коли бурова компанія пробурює свердловину, немає гарантії, що саме з цієї свердловини піде газ, вона може виявитися порожньою. Певні ризики є», – додав він.

За словами Дубовського, ризики також пов’язані з відведенням ліцензій на розробку надр.

«На сьогоднішній день уряд ухвалив рішення, що ці спецдозволи будуть продаватися на Prozorro-продажах. Є надія, що доступ до ліцензій буде у більшої кількості видобувних компаній. І не тільки «Нафтогаз» в особі своєї дочірньої компанії «Укргазвидобування» буде бурити, а й приватні компанії», – пояснив він, додавши, що сподівається на те, що нехай і з затягуванням, але Україна вийде на енергонезалежність.Нагадаємо, 19 жовтня на позачерговому засіданні Кабінету міністрів України прем’єр-міністр Володимир Гройсман оголосив, що з 1 листопада ціна на природний газ для населення зросте на 23,5%.