Главная » Новости » Україна розробила сучасну платформу обміну ситуаційною інформацією за стандартами НАТО

Україна розробила сучасну платформу обміну ситуаційною інформацією за стандартами НАТО

Військові фахівці зі складу української делегації військ зв’язку Збройних Сил України на міжнародних навчаннях НАТО CWIX-2019 підтвердили взаємосумісність «Інтеграційної платформи «Дельта» Збройних Сил України з аналогічними системами країн Альянсу.

З 2016 року особовий склад однієї з частин військ зв’язку почав розробку прототипів програмного забезпечення, яке покращило б ситуаційну обізнаність на полі бою, повідомляє Національний Промисловий Портал.

Читайте також: Кораблі України і НАТО вчились оборонятись та захоплювати судна: ефектні фото

Начальнику Генерального штабу ЗСУ показали прототип інформаційної системи, функція якої об’єднання різних інформсистем за єдиним протоколом обміну для забезпечення ситуаційної обізнаності за стандартами НАТО у 2016 році. Після успішної демонстрації прототипу командуванню частини було вирішено продовжити розробку.

Прототип системи «Дельта», розпочав тестову експлуатацію в районі проведення АТО задля отримання відгуку користувачів та оцінки ефективності її застосування у 2017 році.

Однією з основних вимог до системи було не лише підтримання ситуаційної обізнаності й інтеграція інших інформаціяних систем або сенсорів, а й впровадження стандартів НАТО для майбутньої сумісності з аналогічними системами Альянсу.

Система «Дельта» отримувала постійні покращення та модернізацію в ході випробувань та застосування під час зокрема таких міжнародних військових навчань, як Sea Breeze та Rapid Trident.

З 18 до 22 червня 2019 року фахівці військової частини А2724 у складі делегації від військ зв’язку Збройних Сил України на міжнародних навчаннях НАТО CWIX у Польщі протестували Інтеграційну платформу «Дельта» на предмет взаємосумісності з такими ж системами Альянсу за найсучаснішим протоколом MIP4-IES.

Наразі лише 7 із 28 натовських країн втілили цей протокол і можуть використовувати всі його переваги. І тепер, після успішного тестування, Україна увійшла до числа тих держав, які підтвердили наявність спроможності обміну ситуаційною інформацією з використанням сучасного військового протоколу обміну.

Це також надає нашій країні можливість автоматично обмінюватися інформацією з країнами-членами НАТО під час спільних навчань та місій.

Дивіться відео: демонстрація роботи системи «Дельта»

comment closed