19.09.2019

Уряд оприлюднив план створення незалежного оператора ГТС

Автор: Бизнес-новости

Кабінет міністрів опублікував постанову з планом відділення від НАК «Нафтогазу» незалежного оператора української газотранспортної системи.

Документ розміщено на офіційному сайті уряду.

Зокрема, Кабмін визначив модель відділення ГТС від "Нафтогазу" як таку, що знаходиться в держвласності і не підлягає приватизації.

При цьому товариство з обмеженою відповідальністю "Оператор газотранспортної системи України" зможе подати в НКРЕКП запит на сертифікацію оператора газотранспортної системи.

Уряд також затвердив план заходів щодо виконання вимог про незалежність оператора газотранспортної системи. У числі заходів — внесення законопроєкту про зміни в законодавство про газотранспортну систему до 10 жовтня і збільшення статутного капіталу "Оператора ГТСУ".

Збільшення статутного капіталу планують досягти шляхом відчуження "Укртрансгазом" власних необоротних і оборотних матеріальних активів, які використовуються в процесі здійснення діяльності з транспортування газу. Дедлайн — 1 грудня.

Крім того, Кабмін проведе інвентаризацію майна, що використовується при транспортуванні газу до 10 жовтня, і оцінить частку в статутному капіталі "Оператора газотранспортної системи України" до 1 грудня.

Також уряд розгляне до 1 листопада проект договору купівлі-продажу частки в статутному капіталі "Оператор ГТСУ" в розмірі 100% статутного капіталу між "Укртрансгазом" і "Магістральними газопроводами України" на умовах розстрочки на 15 років.

Права перейдуть оператору з 1 січня 2020 року. Крім того, уряд до нового року забезпечить повну передачу майна "Оператору ДМСУ".

Як повідомлялося, напередодні Кабміном було ухвалено модель анбандлінгу компанії "Нафтогаз України" до кінця року.