Главная » Новости » В НБУ вказали державному «Ощадбанку» на його збитковість та неефективність

В НБУ вказали державному «Ощадбанку» на його збитковість та неефективність

Державний "Ощадбанк" повинен переглянути бізнес-модель, оскільки залишається операційно збитковим, а його співвідношення платежів і надходжень — негативним.

Про це розповіла на Fitch Rating Annual Conference перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова, повідомляє Liga.net.

"Банки, які фінансують інвестиції в корпоративний сегмент за рахунок роздрібу, як правило, стають найбільш збитковими. Внутрішня реформа і модернізація — це добре, але ми розуміємо, що з такою великою мережею відділень важко досягти видимого ефекту без відчутного збільшення витрат" — сказала Рожкова.

НБУ сподівається, що ситуація в банку зміниться зі створенням незалежної наглядової ради.

"Наглядова рада і власник повинні переглянути цілі, до яких прагнутиме "Ощад". Але переорієнтувати бізнес-модель буде важко, враховуючи обсяг NPL (проблемних кредитів, — ред) банку, для цього потрібні дуже великі інвестиції", — зазначила Рожкова.

Також вона зазначила, що "Ощадбанку" варто віддати належне за активне використання механізму фінансової реструктуризації проблемної заборгованості — в цьому напрямі банк випереджає інших учасників ринку.

Зазначимо, за розкрадання "Ощадбанку" Антикорупційна прокуратура готує подання на депутата Станіслава Берьокіна. Також за розкрадання 20 мільйонів гривень було заарештовано заступницю голови "Ощадбанку".

 «Аргумент»

comment closed