30.10.2018

WWF: За останні 40 років кількість диких тварин скоротилася на 60%

Автор: Бизнес-новости

З 1970-х число ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних в світі скоротилося на 60%, в Південній і Центральній Америці зникло 89% тварин. Врятувати ситуацію, вважає WWF, може Паризька хартія про клімат.

За останні 40 років, з 1970 по 2014 рік, планета втратила 60% ссавців, птахів, риб, рептилій і земноводних. Про це йдеться в доповіді Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), передає РБК.

«Останні дані по Living Planet Index (його підраховували на основі спостереження за 16,7 тис. популяцій 4 тис. видів хребетних) свідчать про вражаюче скорочення популяцій диких тварин — падіння на 60% за якісь 40 років. Це похмурий сигнал і, можливо, головний показник того тиску, що ми чинимо на планету», — стверджує гендиректор WWF International Марко Ламбертіні.

Найбільш сильний спад чисельності тварин зафіксовано в тропіках Південної і Центральної Америки: в порівнянні з 1970 роком вона скоротилася на 89%. Критично зменшилася і чисельність представників прісноводних видів: так званий індекс прісної води (Freshwater Index) показав спад на 83%.

Найбільшу загрозу планеті, з’ясували у Всесвітньому фонді дикої природи, представляють дії людини, які призводять до надмірної експлуатації живої природи і знищення середовища перебування тварин.

«Люди живуть за межами можливостей планети і знищують життя на Землі», — підкреслюється в доповіді.

До початку XX століття рівень споживання людиною природних ресурсів був нижче, що дозволяло природі заповнювати понесені втрати. Однак за останні 50 років розширення сільськогосподарської діяльності і надмірна експлуатація природних ресурсів (на тлі зростання населення планети і збільшення чисельності середнього класу) підштовхнули багато екосистем до краху.

«Природні системи, необхідні для нашого виживання, — ліси, океани і річки знаходяться в занепаді. Дика природа по всьому світу продовжує деградувати. Це говорить нам про те, що необхідно змінити курс. Прийшов час привести наше споживання у відповідність з можливостями природи і захистити єдину планету, яка є нашим домом », — зазначає президент і головний виконавчий директор американського відділення Всесвітнього фонду дикої природи Картер Робертс.

 Експерти WWF відзначили, що ще можна зупинити згубний вплив людини на природу, і закликали міжнародну спільноту єднатися для захисту заповнення втрат навколишнього світу. 2020 рік, вважають вони, стане критичним, оскільки тоді будуть оприлюднені результати заходів, прийнятих в рамках Паризької угоди про клімат, Конвенції про біологічне різноманіття та інших міжнародних пактів. В організації додали, що до Паризької угоди про клімат повинні приєднатися максимальна кількість держав, що сприятиме ефективності природоохоронних заходів. У 2017 році з числа учасників угоди офіційно вийшли США.