22.07.2019

Хто увійде в нову коаліцію та коли вона буде сформована

Автор: Бизнес-новости

Результати екзит-полів оголошено, вірогідніше за все, партії «Слуга народу» доведеться обирати партнера для створення коаліції. Ще до виборів представник президента у парламенті Руслан Стефанчук заявив, що партія готова створювати коаліцію, в якій будуть об’єднуватися не навколо прізвищ, а навколо ідей розвитку України.

Якою буде майбутня коаліція та коли її зможуть сформувати – 24 каналу спрогнозували експерти.

В очікуванні мажоритарки

За даними Національного екзит-полу станом на 20:00 до Верховної Ради проходить п’ять партій. Зокрема, найбільший кредит довіри виборців отримує «Слуга народу» – 44,2%, на другому місці «Опозиційна платформа – За життя» – 11,4%, «Європейська солідарність» – 8,8% , «Батьківщина» – 7,4% та «Голос» – 6,5%.

Антирекорд: Українці продемонстрували найнижчу в історії явку на парламентських виборах

Попередньо можна сказати, що кандидати від «Слуги народу» виграють і в більшості одномандатних округів, але, припускаю, що вони сумарно (списки плюс мажоритарники) не дотягнуть до результату в 226 голосів,
– вважає політичний експерт Максим Вознюк.

На думку експерта, пропрезидентська партія не візьме одразу однопартійну більшість: може не вистачити десятка чи трохи більше мандатів. Таким чином «Слузі народу» доведеться добирати мажоритаріями-самовисуванцями та представниками інших партій. Максим Вознюк припускає, що саме цим керівництво партії займатиметься одразу після виборів – домовлятись про більшість, щоб вже з перших засідань новообраної Верховної Ради оголосити про створення коаліції на основі партії «Слуга народу».

Результати національного екзит-полу, станом на 20:00, дивіться тут: